Tijdens haar zoektocht naar leuke binnenspeeltuinen komt Saskia bij Avonturenpark Sevink Molen in Winterswijk-Meddo terecht. Een binnenspeeltuin kan geweldig zijn op een regenachtige dag, maar ook behoorlijk vermoeiend als het alleen maar druk, lawaaiig en fantasieloos is. Sevink Molen pakt dat anders aan. Hier draait het niet om plastic speeltoestellen in felle kleuren, maar om een avonturenpark met dino’s, kastelen, zand, klimroutes, muntjes en pannenkoeken. Is dit een leuke binnenspeeltuin in de Achterhoek voor kinderen? Wij gingen kijken.
Welkom bij Avonturenpark Sevink Molen
We parkeren de auto bij Sevink Molen en lopen richting de ingang. Nog voordat we goed en wel binnen zijn, staat zoon C. al te springen. “Mam, mama, een dino!” Naast de entree staat een T-Rex. Niet zomaar als decorstuk, want deze beweegt en maakt geluid. C. vindt het geweldig. “Ik ben niet bang hoor, ik durf er best heen te lopen”, zegt hij stoer. Hij is bijna niet weg te krijgen bij de dino. Dat is meteen een sterke binnenkomer.
Avonturenpark Sevink Molen ligt in Winterswijk-Meddo, in de Achterhoek en dicht bij de Duitse grens. Het park hoort bij Sevink Molen, waar je ook kunt eten en buiten spelen. Daardoor voelt het meer als een compleet dagje uit dan als alleen een binnenspeeltuin. Zeker als je het combineert met pannenkoeken of een drankje op het terras.
Bij de kassa krijgen de kinderen muntjes. Die kunnen ze gebruiken voor onderdelen zoals de elektrische autootjes, airhockey of de go-pony. Dat vind ik direct een pluspunt. Kinderen kunnen iets extra’s doen zonder dat je steeds opnieuw je portemonnee hoeft te trekken. En omdat iedereen een beperkt aantal muntjes heeft, blijft het gebruik van die populaire onderdelen ook redelijk verdeeld.
Naar beneden kan via de trap, de lift of de glijbaan. Die laatste optie is natuurlijk de leukste. Zo begint het spelen eigenlijk al voordat je goed en wel in het avonturenpark staat.



Spelen bij Avonturenpark Sevink Molen
Als wij op zaterdagochtend binnenkomen, is het nog rustig. We zoeken een plekje uit en C. en dochter M. doen direct hun schoenen uit. Ze weten precies waar ze naartoe willen: de trampolines. Terwijl C. springt, ontdekt hij de dino’s op de muren. Dat past helemaal bij de sfeer van het park en maakt de ruimte net wat leuker dan een standaard binnenspeeltuin.
Wat opvalt, is dat Avonturenpark Sevink Molen verschillende soorten spel combineert. Er is actief spelen, zoals klimmen, springen en klauteren, maar ook fantasierijk spel met kastelen, schatten en bouwblokken. Daardoor kunnen kinderen makkelijk wisselen als ze ergens even klaar mee zijn.

Graven naar ducaten
Naast de trampolines ligt een grote zandbak. Niet zomaar een zandbak, want hier kunnen kinderen zoeken naar ducaten. Met een kaart proberen ze te ontdekken waar de schatten ongeveer begraven liggen. “Kijk C., we moeten daarheen en dan een stukje die kant op”, zegt M. Ze beginnen fanatiek te graven.
Dit is precies zo’n onderdeel dat langer leuk blijft dan je vooraf denkt. Kinderen zijn niet alleen aan het scheppen, maar hebben ook een doel. Ze kijken op de kaart, overleggen, graven verder en hopen iets te vinden. Bij ons houden ze het verrassend lang vol. Helaas vinden ze geen ducaten, maar het zoeken zelf is al een groot deel van het plezier.


Het speelkasteel
In een andere hoek van Avonturenpark Sevink Molen staat een speelkasteel. Geen standaard klimtoestel in primaire kleuren, maar een kasteel met torentjes, bruggen en speelmogelijkheden. C. ontdekt al snel dat hij ballen kan schieten. Hij klimt met een bal omhoog, stopt de bal in het kanon en schiet. Dat gaat hard, en achter de kasteelmuur hoor ik hem lachen.
Daarna rent hij verder, komt via de glijbaan naar beneden en klimt opnieuw met een bal naar boven. Voor kinderen die van kastelen, ridders, klimmen en actie houden, is dit een sterk onderdeel. M. is minder van de ridders en kastelen en is hier wat sneller klaar. Dat is ook meteen het voordeel van Sevink Molen: er is genoeg anders te doen.


Klimmen en klauteren op hoogte
Centraal in het avonturenpark staat een grote boomconstructie. Via touwbruggen kunnen kinderen hiernaartoe lopen. Dit valt bij M. en C. goed in de smaak. Het voelt avontuurlijk, juist omdat ze wat hoger lopen en zelf hun route moeten kiezen.
Voor ouders is dit ook prettig om naar te kijken. Je ziet dat kinderen bezig zijn met balans, durf en samenwerken, zonder dat het meteen een enorm klimpark wordt waar je zelf continu naast hoeft te staan. Natuurlijk hangt dat af van de leeftijd en het karakter van je kind, maar voor kinderen die zelfstandig kunnen spelen is dit een fijn onderdeel.
De muntjes gebruiken
Bij C. branden de muntjes in zijn zak. Als M. nog in de zandbak aan het graven is, wil hij airhockey doen. We zijn allebei fanatiek en uiteindelijk win ik net. “Zullen we nog een potje doen?” vraag ik. Maar nee, hij wil met zijn andere muntje de go-pony proberen. Hij gaat op de pony zitten, gooit zijn muntje erin en doet wedstrijdjes waarbij hij de pony moet sturen.
M. kiest voor de elektrische autootjes. C. mag eerst achterop en daarna rijdt ze een keer alleen. Vanaf de zijkant ziet het er vrij rustig uit, maar zij vindt het erg leuk. Voor kinderen zijn dit precies de extra’s die een bezoek net wat specialer maken.

Bouwen met grote blokken
Daarna ontdekken ze een hoek met grote bouwblokken. Ze besluiten een huis te bouwen. Omdat het rustig is, worden hun bouwwerkzaamheden niet steeds verstoord door andere kinderen. Dat helpt enorm. C. sleept met de blokken en M. bouwt verder. Ze hebben allebei een taak en ineens kunnen ze verrassend goed samenwerken.
Als ik kom kijken en vragen stel, word ik bijna weggestuurd. Ik mag ze niet storen. Dat is eigenlijk een goed teken. Soms zijn eenvoudige speelonderdelen, zoals grote bouwblokken, juist de onderdelen waar kinderen het langst in opgaan.
Voor kleine kinderen
Avonturenpark Sevink Molen heeft ook een afgeschermde hoek voor kleinere kinderen. Hier staan onder andere speeltafels en rustige speelonderdelen. Voor peuters en kleuters is dat fijn, omdat ze niet direct tussen de grotere kinderen hoeven te spelen. M. en C. zijn met 8 en 9 jaar duidelijk voorbij die fase, maar een paar jaar eerder hadden ze dit waarschijnlijk heel leuk gevonden.
Voor gezinnen met kinderen van verschillende leeftijden is het handig dat er meerdere zones zijn. Oudere kinderen kunnen klimmen, graven en rennen, terwijl jongere kinderen op een overzichtelijkere plek kunnen spelen.

Hoe is Avonturenpark Sevink Molen voor ouders?
Een binnenspeeltuin is natuurlijk vooral voor kinderen, maar als ouder zit je er ook een paar uur. Dan maakt comfort veel uit. Bij Sevink Molen is daar duidelijk over nagedacht. In plaats van simpele plastic stoelen staan er fijne stoelen en zitplekken. Praktisch afneembaar, want dat hoort bij een plek waar kinderen rondrennen, maar wel comfortabel genoeg om even te blijven zitten.
Ook fijn: er is goede koffie en thee verkrijgbaar. Dat klinkt misschien als een klein detail, maar voor ouders maakt het een groot verschil. Je zit niet in een kale hal te wachten tot de kinderen klaar zijn, maar kunt echt even ontspannen.
Een belangrijk punt bij elke binnenspeeltuin is geluid. Toen wij er waren, was het rustig, dus de akoestiek konden we niet helemaal beoordelen op een druk moment. Heb je oudere kinderen die zelfstandig en netjes kunnen spelen, dan kun je overwegen om iets verder van de drukte te zitten. Vanaf sommige plekken houd je alsnog zicht op de speelruimte, terwijl je zelf iets rustiger zit.

Eten en drinken bij Sevink Molen
Een groot voordeel van Sevink Molen is dat je het spelen makkelijk combineert met eten. Op drukke dagen is er beneden bij de binnenspeeltuin vaak een snackpunt geopend. Wil je rustiger zitten of echt uit eten, dan kun je terecht in het restaurant.
Wij eten tussen de middag pannenkoeken. Die zijn goed gevuld en smaken prima. Ik kies voor een hartige pannenkoek met zalm, en ook de pannenkoek van G. ziet er goed uit. De kinderen testen meteen hoe flexibel de keuken is: “Ik wil een pannenkoek met ijs en slagroom, maar dan zonder slagroom” en “Ik wil een pannenkoek met ijs en slagroom, maar dan zonder ijs.” Even later wordt het keurig zo geserveerd.
Voor gezinnen is dat precies wat je wilt. Geen gedoe, gewoon kindvriendelijk eten en personeel dat begrijpt dat kinderen soms heel specifieke wensen hebben.

Buiten spelen bij Sevink Molen
Naast de binnenspeeltuin heeft Sevink Molen ook een buitenspeeltuin. Dat maakt het een fijne plek bij wisselvallig weer. Is het droog, dan kunnen kinderen naar buiten. Gaat het regenen, dan is er binnen genoeg te doen.
Buiten kunnen kinderen onder andere klimmen, spelen in het zand, zwieren en rennen. Voor jongere kinderen is dit extra leuk. M. is met 9 jaar voor sommige onderdelen al wat groot, maar vermaakt zich toch nog even. Voor kinderen tot ongeveer de middenbouw van de basisschool is de buitenspeeltuin waarschijnlijk het meest aantrekkelijk.
Voor ouders is het terras een pluspunt. Je kunt iets drinken terwijl de kinderen spelen. Zeker op een zonnige dag voelt Sevink Molen daardoor meer als een ontspannen gezinsuitje dan als alleen een praktische oplossing voor een regenachtige middag.
Voor welke leeftijd is Sevink Molen leuk?
Avonturenpark Sevink Molen is vooral leuk voor peuters, kleuters en basisschoolkinderen. Voor kleine kinderen is er een rustiger speelgedeelte. Kinderen vanaf een jaar of 5 kunnen meer met het speelkasteel, de zandbak met schatten, de klimroutes en de trampolines. Voor kinderen van 8 of 9 jaar is het nog leuk, zeker als ze houden van klimmen, bouwen en actief spelen.
Voor oudere kinderen hangt het af van hun interesses. Een kind van 10 of 11 dat snel is uitgekeken op binnenspeeltuinen, zal hier waarschijnlijk minder lang zoet zijn. Maar als onderdeel van een dagje Achterhoek, gecombineerd met buiten spelen en eten, kan het nog steeds prima werken.
Handig om te weten over Avonturenpark Sevink Molen
Avonturenpark Sevink Molen ligt aan de Meddoseweg 40 in Winterswijk-Meddo. De entreeprijzen en openingstijden kunnen veranderen, dus controleer voor vertrek altijd de actuele informatie op de website van Sevink Molen.
Op dit moment betalen kinderen t/m 15 jaar entree voor het Avonturenpark en krijgen zij daarbij muntjes voor onderdelen zoals de elektrische autootjes, go-pony en airhockey. Volwassenen betalen een lager entreetarief. Extra muntjes zijn bij te kopen bij de kassa.
Het avonturenpark opent meestal om 10.00 uur. De sluitingstijd verschilt per periode en kan tijdens Nederlandse en Duitse vakanties ruimer zijn. Omdat Sevink Molen dicht bij de Duitse grens ligt, is het slim om ook rekening te houden met Duitse vakanties en feestdagen. Op dagen waarop je zelf geen drukte verwacht, kan het daardoor toch voller zijn.
Voor een gewoon bezoek aan het Avonturenpark hoef je meestal niet vooraf te reserveren. Voor kinderfeestjes en grotere groepen is reserveren wel verstandig. Eigen eten en drinken meenemen is niet toegestaan.
Ligging van Avonturenpark Sevink Molen
Is Avonturenpark Sevink Molen een aanrader?
Ja, vooral als je op zoek bent naar een leuke binnenspeeltuin in de Achterhoek die net wat sfeervoller is dan de standaard speelhal. Sevink Molen heeft genoeg afwisseling voor kinderen: trampolines, zand, klimmen, bouwen, muntjes, dino’s en een speelkasteel. Voor ouders is het prettig dat er fijne zitplekken zijn en dat je het bezoek makkelijk combineert met pannenkoeken of iets drinken.
Het is geen groot pretpark waar je een hele dag van attractie naar attractie gaat. Het is wel een fijne plek voor een paar uur spelen, zeker bij regenachtig weer of als onderdeel van een weekendje Winterswijk of Achterhoek met kinderen. De combinatie van binnen spelen, buiten spelen en eten maakt Sevink Molen praktisch en gezellig tegelijk.
Meer lezen
Nieuwsgierig wat er nog meer in de Achterhoek en Gelderland te doen is met kinderen? Klik en kijk voor meer inspiratie:


