De regio Schladming-Dachstein in Oostenrijk zit vol leuke zomeractiviteiten met kinderen. Denk aan bergspeeltuinen, kloven, watervallen, rodelbanen, zwemmeren, familiewandelingen en uitzichtpunten hoog in de bergen. Blogger Irma boekte haar vakantie om van Italië naar Oostenrijk en kreeg daar geen moment spijt van. Schladming-Dachstein bleek een heerlijke regio voor een actieve zomervakantie met kinderen.
In dit artikel delen we 9 leuke tips voor Schladming-Dachstein met kinderen in de zomer. Veel activiteiten liggen in de bergen of bij bergliften, dus check vooraf altijd openingstijden, weer en de voorwaarden van de Schladming-Dachstein Card.
Schladming-Dachstein met kinderen in de zomer
Schladming-Dachstein ligt centraal in Oostenrijk, in de deelstaat Steiermark. Het gebied is bekend als wintersportregio, maar juist in de zomer is het een verrassend fijne bestemming voor gezinnen. Je vindt er veel kindvriendelijke bergactiviteiten, korte wandelingen met speelelementen, zwemmeren, familievriendelijke berghutten en genoeg uitjes voor dagen met minder mooi weer.
Een groot voordeel is de Schladming-Dachstein Card. Deze kaart ontvang je bij veel aangesloten accommodaties en geeft toegang tot veel gratis of voordelige activiteiten. Denk aan bergliften, zwembaden, zwemmeren, musea, openbaar vervoer en familieactiviteiten. Voorheen stond deze kaart bekend als de Sommercard. Het principe blijft hetzelfde: verblijf je bij een aangesloten accommodatie, dan kan de kaart je tijdens een zomervakantie veel geld besparen.
Met kinderen is vooral de mogelijkheid om dagelijks één berg- en dalrit met een lift te maken ideaal. Veel van de leukste activiteiten in Schladming-Dachstein liggen namelijk boven op of bij een berg. Zo kun je makkelijk afwisselen tussen spelen, wandelen, zwemmen en ontspannen op een terras bij een berghut.
Hopsiland op de Planai: speeltuin in de bergen
Vanuit het centrum van Schladming nemen we de Planai Seilbahn naar ongeveer 1.830 meter hoogte. Eenmaal boven zien we Hopsi, de vrolijke mascotte van de Planai, al snel staan. Hopsiland is een grote bergspeeltuin met een wandelroute langs allerlei speelstations. Voor jonge kinderen is dit echt een topuitje.
Onze zoon van 7 maanden nemen we mee in de kinderwagen. Dat gaat op sommige stukken prima, maar met een draagzak ben je in de bergen vaak flexibeler. Onze dochter van 5 vindt vooral de kogelbanen geweldig. Aan het begin kopen we een houten kogelbal met Hopsi erop. Die komt onderweg steeds opnieuw van pas.
De route zit vol speelplekken: grote glijbanen, klimtoestellen, waterpret, een blotevoetenpad, kogelbanen en een klein fietsparcours voor kinderen. Daardoor voelt het voor kinderen niet als wandelen, maar als spelen van station naar station. Precies wat je wil in de bergen.
Langs de route liggen meerdere berghutten. Dat maakt Hopsiland ook voor ouders prettig. Terwijl kinderen spelen, kun je ergens wat drinken of lunchen met uitzicht op de bergen. Veel berghutten hebben bovendien een eigen speelplek.




Alpinsteig Höll en de Riesachsee
Onze dochter van 5 jaar is niet echt een wandelaar op rechte paden. Na twee minuten klinkt dan al dat haar benen moe zijn. Maar zodra een wandeling spannend wordt, met rotsen, bruggen, trappen en water, loopt ze voorop. De Alpinsteig Höll is precies zo’n avontuurlijke wandeling.
De route start bij de Seeleiten-Parkplatz bij de Riesachfall. Eerst worden we al nat gespetterd door de waterval. Daarna klimt het pad door het bos omhoog. Het mooiste stuk volgt daarna: een route door de kloof, met steile trappen, uitzichtpunten en een hangbrug. Onder ons kolkt het water en overal hoor je de rivier.
Onze baby gaat mee in de draagzak en slaapt bijna de hele weg. Met jonge kinderen is een draagzak hier echt handiger dan een kinderwagen. De route is pittig en vraagt goede schoenen, voldoende concentratie en kinderen die gewend zijn om in de bergen te lopen. De officiële route-informatie geeft aan dat het alpine deel niet geschikt is voor heel jonge kinderen. Maak dus zelf een goede inschatting.
Aan het einde van de kloof lopen we nog een stukje richting de Riesachsee. Daar worden we beloond met een prachtig uitzicht. Terug lopen we via een breder pad. In totaal zijn we ongeveer een paar uur onderweg. Dit is zo’n wandeling waarbij je onderweg echt even denkt: ja, hiervoor ga je dus naar Oostenrijk.


Speelpark bij de Waldhäuslalm
De Waldhäuslalm ligt in het Untertal bij Schladming, niet ver van de wandeling bij de Riesachfall. Daardoor is dit een fijne plek om te combineren met een wandeling, maar je kunt er ook prima apart naartoe voor lunch, avondeten of speeltijd.
Bij de alm ligt een groot speelterrein met veel verschillende speelmogelijkheden. Onze dochter probeert samen met mij de elektrische autootjes en bootjes uit. Verder zijn er zand, water, een kabelbaan, speeltoestellen en dieren in de kinderboerderij. Het is zo’n plek waar kinderen langer blijven hangen dan je vooraf denkt.
Wij bezoeken de Waldhäuslalm aan het begin van de avond, waardoor het rustig is. In het hoogseizoen zijn er overdag vaak extra activiteiten voor kinderen. Denk aan spelen, knutselen of andere kindermiddagen. Ook kun je op sommige momenten zelf een vis vangen en laten bereiden.
Voor gezinnen is dit een heel praktische stop: kinderen kunnen spelen, ouders kunnen eten en drinken, en de omgeving is prachtig. Houd er wel rekening mee dat sommige activiteiten ter plekke extra kunnen kosten.


Zwemmen bij Badesee Pichl
Op een warme zomerdag is Badesee Pichl een fijne plek voor een verkoelende duik. Het meer is helder, schoon en overzichtelijk. Met de Schladming-Dachstein Card kun je vaak gratis of met voordeel naar verschillende zwemlocaties in de regio, dus check vooraf welke plekken tijdens jouw verblijf inbegrepen zijn.
Rond het meer ligt een grote ligweide. Er zijn speelplekken voor jonge kinderen, waaronder zandbakken, een schommel en een glijbaan. Voor grotere kinderen zijn er sportmogelijkheden zoals voetbal, tennis, beachvolleybal en tafeltennis.
Aan de rand van het meer is een klein kinderbadje aangelegd. Met jonge kinderen is dat ideaal. Je kunt daar je handdoek neerleggen en rustig spelen zonder meteen het grote meer in te hoeven. Natuurlijk willen we daarna ook het meer zelf proberen. Via een houten steiger gaan mijn man en dochter het water in. Op een zonnige dag is het heerlijk, al blijft bergwater fris.
Tip: neem waterschoenen mee. Bij de kant kunnen stenen vervelend zijn voor kleine voeten. Sluit daarna af met een ijsje en je hebt een perfecte middag.


Mountain GoKart op de Hochwurzen
Zoek je actie in de bergen? Dan is de Mountain GoKart op de Hochwurzen een aanrader. De afdaling is ongeveer 7 kilometer lang en gaat via een brede bergweg met bochten naar beneden. Je rijdt op een stevige driewieler zonder motor, met brede banden en goede remmen.
We gaan eerst met de Gipfelbahn Hochwurzen omhoog. Boven genieten we van het uitzicht. Daarna gaan mijn man en onze baby weer met de lift naar beneden, terwijl mijn dochter en ik een GoKart en helmen uitzoeken.
Mijn dochter zit bij mij op schoot. We rollen naar de start en gaan de eerste helling af. Het voelt meteen lekker snel, maar goed controleerbaar. De route slingert naar beneden met haarspeldbochten, steentjes, uitzicht en veel wind door onze haren. Na ongeveer een half uur zijn we beneden.
Dit is vooral leuk voor kinderen die van snelheid houden. Kijk vooraf goed naar de actuele leeftijds- en veiligheidsregels. Ook is het slim om niet op slippers te gaan, maar stevige schoenen aan te trekken.

Erlebnis Rittisberg in Ramsau am Dachstein
In Ramsau am Dachstein ligt de Rittisberg, een berg vol activiteiten voor gezinnen. Je vindt er onder andere een rodelbaan, Flyline, klimpark, boogschieten, wandelpaden, Ramsau Beach en boven op de berg een grote houten speeltuin.
Onze dochter is dol op rodelen. Wij trouwens ook. We kopen meerdere ritten en gaan om en om met haar naar beneden. Zoals dat gaat met kinderen, wordt direct vergeleken wie het snelst ging. “Papa ging veel sneller”, krijg ik onderweg te horen. Het laatste ritje is dus duidelijk weer voor papa.
Na het rodelen gaat mijn man met de kinderwagen via het looppad omhoog. Dat blijkt behoorlijk pittig. Met kinderen is het leuker om deze route juist van boven naar beneden te lopen. Mijn dochter en ik nemen de stoeltjeslift omhoog.
Boven ligt een grote speeltuin met veel houten speeltoestellen. Ook hier zijn weer kogelbanen te vinden waar je een houten bal voor kunt gebruiken. We sluiten af met een kort blotevoetenpad en gaan daarna weer naar beneden. De Rittisberg is handig omdat veel activiteiten dicht bij elkaar liggen. Je kunt er dus makkelijk een halve of hele dag vullen.


Erlebnisbad Schladming bij regen
Ook in Oostenrijk heb je zomerdagen met regen. Dan is Erlebnisbad Schladming een fijn uitje met kinderen. Zeker met de Schladming-Dachstein Card is het de moeite waard om te kijken of zwemmen tijdens je verblijf inbegrepen is of met korting kan.
Wij proberen in de middag te gaan, maar dan staat er een lange rij. Blijkbaar denken meer gezinnen op een regenachtige dag hetzelfde. We besluiten later terug te komen, aan het begin van de avond. Dan kunnen we zo doorlopen.
Binnen is alles schoon en overzichtelijk. Er is een groot bad met banen en vrij zwemgedeelte. Achterin ligt een peuterbad, verdeeld over twee kleine badjes met een kleine glijbaan ertussen. Dat is fijn met onze baby. Ondertussen kan de ander met onze dochter van de grote glijbaan.
Bij mooi weer is er ook een buitenbad met ligweide en glijbanen. Wij blijven binnen, omdat het regent. Voor een paar uur zwemmen op een mindere dag is dit een prima keuze.
Kinderberg Sattelberg
In Ramsau am Dachstein ligt de Sattelberg, ook wel de Kinderberg genoemd. Hier loopt een beleveniswandeling met 17 stops. Voor kinderen die onderweg graag iets te doen hebben, is dit een hele fijne route.
Aan het begin worden we begroet door Kali, de dinosaurus. Onderweg stelt Kali op bordjes vragen. De vragen zijn in het Duits en soms best lastig, maar dat maakt eigenlijk niet veel uit. De stops zijn leuk genoeg: interactieve borden, spelletjes, opdrachten en uitzichtpunten.
De route naar boven is soms pittig. Onze dochter van 5 houdt wel van een uitdaging en loopt goed door. Steeds als ze moe wordt, is er weer een nieuwe stop om even te kijken, spelen of uit te rusten. Dat maakt deze wandeling heel geschikt met kinderen.
Onderweg komen we bij de Sattelberghütte. Daar zijn dieren, een glijbaan en een boomhut. Een perfecte plek voor lunch. Neem wel wat contant geld mee, want niet overal kun je pinnen.
In totaal doen we ongeveer 3 uur over de volledige wandeling van 4 kilometer. Er is ook een kortere route die met kinderwagen kan, maar voor de mooiste natuur en uitzichten is de volledige route leuker. Onze baby gaat mee in de draagzak.




Dachstein gletsjer
De Dachstein gletsjer is een van de bekendste uitstapjes in de regio Schladming-Dachstein. Je gaat met de gondel omhoog naar een indrukwekkend berglandschap op grote hoogte. Boven vind je uitzichtpunten, wandelmogelijkheden en horeca op hoogte.
Voor gezinnen is dit een bijzonder uitje, maar wel eentje om goed voor te bereiden. Het weer kan boven totaal anders zijn dan in het dal. Neem warme kleding mee, ook in de zomer. Check daarnaast altijd de actuele openingstijden, beschikbaarheid en reserveringsregels voor de gondel. Met de Schladming-Dachstein Card is de Dachstein Seilbahn onder voorwaarden inbegrepen, vaak pas vanaf een verblijf van meerdere nachten bij een aangesloten accommodatie.
Blogger Elsbeth bezocht eerder de Dachstein gletsjer met kinderen. Lees hier haar ervaring bij de Dachstein gletsjer.
Praktische tips voor Schladming-Dachstein met kinderen
Schladming-Dachstein is een fijne regio voor gezinnen, maar het helpt om je dagen slim te plannen. De bergen maken je vakantie prachtig, maar vragen ook iets meer voorbereiding dan een standaard campingvakantie.
Gebruik de Schladming-Dachstein Card slim
Verblijf je bij een aangesloten accommodatie, dan krijg je de Schladming-Dachstein Card. Kijk vooraf goed welke activiteiten gratis zijn en welke korting geven. Vooral bergliften, zwembaden en zwemmeren kunnen flink schelen in de kosten.
Plan niet te veel liften op één dag, want meestal is er per dag één berg- en dalrit met een lift inbegrepen. Combineer bijvoorbeeld één bergactiviteit met een zwemmeer of speeltuin in het dal.
Draagzak of kinderwagen?
Voor Hopsiland, sommige brede paden en rustige bergstations kan een kinderwagen handig zijn. Voor kloven, bergwandelingen en routes met trappen is een draagzak veel praktischer. Wij namen onze baby vaak mee in de draagzak en dat werkte goed.
Neem altijd laagjes mee
Ook op zonnige zomerdagen kan het boven op de berg fris zijn. Neem daarom laagjes mee: een vest, regenjas, pet, zonnebrand en eventueel een muts voor jonge kinderen. Voor zwemmeren zijn waterschoenen handig.
Check openingstijden en weer
Bergliften, rodelbanen, go-karts en attracties kunnen afhankelijk zijn van seizoen en weer. Kijk daarom kort voor vertrek naar de actuele openingstijden. Zeker bij de Dachstein gletsjer en populaire liften is reserveren of vooraf plannen verstandig.
Waar ligt Schladming-Dachstein?
De regio Schladming-Dachstein ligt in Steiermark, centraal in Oostenrijk. Vanaf Utrecht is het ruim 1.000 kilometer rijden. Veel gezinnen kiezen daarom voor een tussenstop in Duitsland of Oostenrijk, zeker met jonge kinderen.
Is Schladming-Dachstein leuk met kinderen?
Ja, Schladming-Dachstein is een hele leuke regio voor een zomervakantie met kinderen. Vooral gezinnen die houden van bergen, spelen in de natuur, korte wandelingen, zwemmen en actieve uitstapjes zitten hier goed. Er is veel speciaal voor kinderen gemaakt, zonder dat het meteen massaal of overdreven voelt.
Voor jonge kinderen zijn Hopsiland, Badesee Pichl, Waldhäuslalm en Erlebnisbad Schladming heel geschikt. Met iets oudere kinderen worden de Alpinsteig Höll, Mountain GoKart, Rittisberg en Kinderberg Sattelberg extra leuk. En voor gezinnen die een bijzonder hoogtepunt zoeken, is de Dachstein gletsjer een mooie afsluiter.
Meer lezen over Oostenrijk met kinderen
Op zoek naar nog meer tips voor een vakantie in Oostenrijk? Klik en kijk voor meer inspiratie:


