Wie Summio Waterpark De Bloemert met kinderen bezoekt en graag op pad gaat, zit op een fijne plek. Het vakantiepark ligt direct aan het Zuidlaardermeer, op de grens van Drenthe en Groningen. Daardoor heb je water, natuur en leuke uitjes in de buurt. Blogger Kirsten bezocht Waterpark de Bloemert met haar gezin, verbleef in een ruime bungalow aan het water en ging vanuit het park regelmatig op pad.
Waterpark de Bloemert is vooral geschikt voor gezinnen die houden van ruimte, water, buiten zijn en dagjes uit. Het is geen vakantiepark met een groot subtropisch zwembad of een uitgebreid animatieprogramma waar je de hele dag op het park blijft. Maar zoek je een comfortabele bungalow aan het water en wil je Drenthe en Groningen ontdekken? Dan is dit een hele fijne uitvalsbasis.
Bekijk hier direct de prijzen van Waterpark de Bloemert
Waterpark de Bloemert in Midlaren
We vertrekken na de lunch naar Waterpark de Bloemert in Midlaren. Vanaf Apeldoorn rijden we er ongeveer anderhalf uur over. Dat valt heel erg mee, zeker voor een weekendje weg met kinderen. Het verkeer zit mee en binnen no time rijden we het park op.
“Pas op, papa, je rijdt het water in!” roepen de kinderen vanaf de achterbank. We rijden recht op de boothelling af, waardoor het even lijkt alsof we zo het Zuidlaardermeer in rijden. Op het laatste moment draait Erwin aan het stuur en gaan we de bocht om. Direct na die bocht ligt ons huisje al. Lekker dichtbij de speeltuin, de receptie en de uitgang.
Dat is meteen een van de fijne dingen aan dit park. Het voelt overzichtelijk en rustig. Je zit niet op een enorm massaal vakantiepark, maar op een park waar water, bungalows en groen de sfeer bepalen. Het ene deel van Waterpark de Bloemert ligt bosrijk, het andere deel is waterrijk met bungalows aan het water en aanlegsteigers.
5-persoons bungalow op Waterpark de Bloemert
We overnachten in een 5-persoons bungalow. Dat is met twee kinderen heel prettig, want allebei hebben ze een eigen slaapkamer. Zodra ik binnenloop, valt mijn mond bijna open van verbazing. Wat een ruimte!
Beneden vinden we een badkamer, toilet, een grote woonkamer met eethoek, een kleine open keuken en een bijkeuken met wasmachine en droger. Het huis is modern ingericht en van alle gemakken voorzien. Ook aan jonge kinderen is gedacht: de stopcontacten zijn afgedekt en zowel boven als beneden is een traphek geplaatst.
Bekijk hier alle accommodaties op Waterpark de Bloemert
Onze bungalow heeft een prachtige veranda aan het water met een eigen aanlegsteiger. In de zomer lijkt me dat echt heerlijk: ontbijten aan het water, kinderen die naar bootjes kijken en ’s avonds nog even buiten zitten. Als wij er zijn, is het regenachtig en is de veranda behoorlijk glad. Binnen korte tijd liggen beide kinderen op hun kont. Met het water op maar een paar meter afstand ben ik daar niet helemaal gerust op. We gaan dus snel weer naar binnen.
Dat is meteen iets om rekening mee te houden als je met jonge kinderen naar Waterpark de Bloemert gaat. Een huisje aan het water is prachtig, maar vraagt wel wat extra oplettendheid. Zeker met peuters, kleuters of kinderen die nog niet kunnen zwemmen, zou ik bewust kijken welk type accommodatie je boekt en hoe dicht je terras aan het water ligt.



Waterpark de Bloemert met kinderen
Wie met kinderen naar Waterpark de Bloemert gaat, hoeft zich niet te vervelen. Op het park zijn meerdere speeltuinen verdeeld over het terrein. Bij ons bezoek heeft onze oudste zijn arm gebroken, dus hij moet een beetje voorzichtig doen. Al weerhoudt dat hem er niet van om gillend van plezier met de kabelbaan te gaan. Zijn zusje volgt snel en blijkt nog een stuk heldhaftiger.
Bij de centrale speeltuin vind je ook een midgetgolfbaan, een volleybalveld en een basketbalveld. Onze kinderen zijn daar nog net wat klein voor, maar ze vinden het wel heel leuk om over het parcours te rennen en alles te ontdekken. Voor oudere kinderen zijn dit soort sportveldjes juist fijn, omdat ze zelfstandig even iets kunnen doen.
Helemaal in de uiterste hoek van het park vinden we een dierenweide met geiten en kippen. Door het slechte weer schuilen de dieren vooral in de hokken. Wel spotten we een konijntje net buiten het verblijf. M. en ik volgen hem even, tot mijn luidruchtige zoon iets te enthousiast roept en het konijntje de bosjes in verdwijnt.
Voor gezinnen is Waterpark de Bloemert vooral leuk door de combinatie van ruimte, water en kleine speelmogelijkheden. Verwacht geen groot indoor speelparadijs of enorm animatieprogramma, maar wel een park waar kinderen kunnen spelen, fietsen, wandelen en buiten zijn.


Zwemmen en watersport bij Waterpark de Bloemert
Er is geen algemeen zwembad op Waterpark de Bloemert. Tijdens ons verblijf is dat niet erg, omdat mijn zoon met zijn gebroken arm toch niet mag zwemmen. Normaal gesproken zou ik dat bij een vakantiepark met kinderen wel een gemis kunnen vinden, zeker bij slecht weer.
Er zijn wel accommodaties met extra wellness of een privézwembad. Dat kan interessant zijn als zwemmen voor jullie gezin belangrijk is en je toch graag op dit park wilt verblijven. Kijk dan bij het boeken goed naar het type huisje, want de voorzieningen verschillen per accommodatie.
Als alternatief kunnen parkgasten naar het dichtbijgelegen subtropische zwemparadijs Aqualaren in Zuidlaren. In de zomer zorgt het Zuidlaardermeer natuurlijk ook voor waterpret. Het park ligt direct aan het meer en in de omgeving kun je terecht voor watersport zoals varen, suppen, kanoën, zeilen en windsurfen.
Een van de voordelen van een vakantiepark aan het Zuidlaardermeer is dat water altijd dichtbij is. Veel huisjes hebben een aanlegsteiger, er is een kleine haven en je kunt op of rond het water actief bezig zijn. Heb je nog niet zoveel ervaring met zeilen of surfen, dan kun je kijken naar lessen of verhuur in de omgeving.


Expeditiepoort Water op het park
Op ongeveer een halfuur rijden van het park vind je De Hondsrug UNESCO Global Geopark. Dit gebied draait om het landschap dat door de ijstijden is gevormd. Op Waterpark de Bloemert staat een expeditiepoort Water van het geopark. Deze is vrij te bezoeken.
In de expeditiepoort leer je meer over water in het Hondsruggebied. Denk aan ijs, smeltwater, kwelwater en drinkwater. Ik bezoek de tentoonstelling met mijn zoon, maar hij heeft er op dat moment nog niet veel belangstelling voor. Voor wat oudere kinderen of kinderen die graag ontdekken hoe natuur werkt, is het wel een leuke korte activiteit op het park.
Het fijne is dat je er niet speciaal voor op pad hoeft. Je loopt er gewoon even heen tijdens je verblijf. Regent het of wil je een kort moment iets binnen doen, dan is dit een prima extraatje.
Uitjes vanaf Waterpark de Bloemert
Waterpark de Bloemert is een ideale uitvalsbasis om op stap te gaan in Drenthe én Groningen. Wij zijn maar een weekend in Midlaren, maar kunnen ons hier makkelijk een week of twee vermaken. Er is ontzettend veel te doen in de omgeving.
Voor gezinnen is de ligging misschien wel het grootste pluspunt van het park. Je zit vlak bij Zuidlaren, niet ver van Groningen en op rijafstand van bekende Drentse uitjes zoals het Boomkroonpad, Drouwenerzand, Kabouterland, het Hunebedcentrum en het Gevangenismuseum.
Sprookjeshof in Zuidlaren
Sprookjeshof ligt heel dichtbij Waterpark de Bloemert en is vooral leuk met jonge kinderen. Heel eerlijk: vooraf ben ik een beetje sceptisch. Een attractiepark, kinderboerderij, binnenspeeltuin en sprookjesbos in één. Is dat dan allemaal net niet?
We nemen de proef op de som en worden blij verrast. Sprookjeshof is een uniek en overzichtelijk uitje in Zuidlaren. Kinderen kunnen door het sprookjesbos lopen, buiten spelen, binnen spelen en dieren kijken. Zeker als het weer wisselvallig is, is het fijn dat er ook een grote indoor speeltuin is.
Voor gezinnen met peuters, kleuters en kinderen in de onderbouw is Sprookjeshof echt een handige tip. Je bent er snel vanaf het park en je hoeft er geen enorme dagplanning van te maken.
Boomkroonpad Drenthe
In boswachterij Gieten-Borger ligt het Boomkroonpad. Vanaf het buitencentrum loop je naar de ingang van het pad en begint de klim omhoog. Daarna wandel je op hoogte tussen de boomtoppen. Voor kinderen voelt dat meteen bijzonder: je bekijkt het bos ineens van bovenaf.
Het Boomkroonpad zelf is niet heel lang. Reken op een korte activiteit van ongeveer twintig tot dertig minuten, maar combineer je bezoek vooral met het buitencentrum, Speelbos Lorken of een wandeling in de omgeving. Saskia bezocht het Boomkroonpad eerder met haar gezin. Haar ervaring lees je in het blog over het Boomkroonpad in Drenthe.
Zuidlaren
Een paar minuten rijden vanaf het park ligt Zuidlaren. Pas als we het dorp in rijden en ik een groot standbeeld van Berend Botje zie staan, besef ik dat we in dát Zuidlaren zijn. Jullie begrijpen: de rest van de vakantie zingen wij over hoe Berend Botje uit varen ging.
Zuidlaren is een leuk dorp voor een middag. Je vindt er een langgerekte winkelstraat, cafés, restaurants en een grote supermarkt. Dat laatste is handig, want op Waterpark de Bloemert zelf vind je geen grote supermarkt. Voor boodschappen, een lunch of een korte wandeling door het dorp is Zuidlaren ideaal.
Je hoeft er geen hele dag voor uit te trekken, maar als je even van het park af wilt zonder ver te rijden, is Zuidlaren een fijne keuze.
Groningen met kinderen
Vanaf Waterpark de Bloemert rijd je makkelijk naar Groningen. Dat maakt het park ook interessant als je natuur en stad wilt combineren. Groningen is een leuke stad met kinderen, met de Martinitoren, het Forum, hofjes, winkels en veel plekken om iets te eten of drinken.
Omdat de afstand goed te doen is, kun je Groningen prima als dagtrip plannen. Ga bijvoorbeeld in de ochtend de stad in, lunch daar en rijd later op de dag terug naar het park. Lees ook onze tips voor een bezoek aan de stad Groningen met kinderen.
Drouwenerzand, Kabouterland en het Hunebedcentrum
Ook in Drenthe zelf is genoeg te beleven. Maak bijvoorbeeld een ritje in de hunebedachtbaan van attractiepark Drouwenerzand. Dit park is vooral leuk met kinderen die houden van attracties, spelen en een overzichtelijk pretpark.
Kabouterland in Exloo is leuk voor jonge kinderen. Je vindt er kabouters, dieren, speeltuinen en een fantasierijke sfeer. Voor oudere kinderen is het Gevangenismuseum in Veenhuizen juist interessant. Daar leer je op een kindvriendelijke manier meer over het bijzondere gevangenisdorp.
Hunebedden spotten kan natuurlijk ook. We rijden regelmatig over de Hunebed Highway en zien met behulp van Google Maps al een paar hunebedden vanaf de weg liggen. Het Hunebedcentrum in Borger, waar je het grootste hunebed van Nederland kunt bekijken, ligt op ongeveer een halfuur rijden vanaf Waterpark de Bloemert.
Praktische informatie over Waterpark de Bloemert
Waterpark de Bloemert ligt in Midlaren, direct aan het Zuidlaardermeer. Het park combineert water, groen en een ligging tussen Drenthe en Groningen. Je kunt er verblijven in vakantiehuisjes, grotere groepsaccommodaties en op een kampeerveld met tent, caravan of camper.
Op het park zijn onder andere speeltuinen, sportvelden, midgetgolf, watersportmogelijkheden en een restaurant aan het water. Wij eten in het restaurant en dat bevalt goed. Met een speelhoek en kleurplaat erbij houden de kinderen het prima vol aan tafel.
Een grote supermarkt is er niet op het park. Voor boodschappen rijd je makkelijk naar Zuidlaren. Dat is maar een paar minuten rijden en daar vind je winkels, horeca en supermarkten. Neem voor aankomst eventueel alvast wat basisboodschappen mee, zeker als je laat aankomt of met jonge kinderen reist.
Wil jij ook een keer naar Waterpark De Bloemert? Check dan hier de aanbiedingen voor dit bungalowpark.
Bekijk hier direct de prijzen van Waterpark de Bloemert

Voor wie is Waterpark de Bloemert geschikt?
Waterpark de Bloemert is vooral geschikt voor gezinnen die graag in een ruim huisje verblijven en de omgeving willen ontdekken. Het park is rustig, waterrijk en praktisch gelegen. Je zit dicht bij Zuidlaren, Groningen, het Zuidlaardermeer en meerdere leuke uitjes in Drenthe.
Het park is minder geschikt als je een vakantiepark zoekt waar je de hele dag entertainment, een groot zwembad en veel indoor faciliteiten wilt. Daarvoor zijn er andere parken die beter passen. Maar als je een fijne bungalow, veel ruimte en een goede uitvalsbasis zoekt, is Waterpark de Bloemert juist heel prettig.
Met jonge kinderen zou ik goed letten op de ligging van de accommodatie. Een huisje aan het water is prachtig, maar vraagt extra oplettendheid. Met oudere kinderen is het juist leuk dat het water zo dichtbij is en dat er watersportmogelijkheden zijn.
Wij zijn tevreden over Waterpark de Bloemert. Wat ons betreft is het geen park waar je hele dagen doorbrengt, maar juist een ideale uitvalsbasis voor alles wat de regio te bieden heeft. In de tijd die je op het park doorbrengt, is er genoeg te doen. De huisjes zijn mooi en comfortabel en de waterrijke omgeving maakt het verblijf bijzonder.
Ligging Waterpark De Bloemert
Op onderstaande kaart kun je zien waar je Waterpark De Bloemert in Drenthe kunt vinden. Het park ligt in Midlaren, aan het Zuidlaardermeer en vlak bij Zuidlaren. Ook Groningen, Nationaal Park Drentsche Aa, De Hondsrug en verschillende kinderuitjes liggen op goed bereikbare afstand.
Bekijk hier direct de prijzen van Waterpark de Bloemert
Meer lezen
Ben jij al wel eens in Drenthe geweest? Onze bloggers wel. Een greep uit hun blogs vind je hieronder: